Jak spawać drutem proszkowym metalicznym?
5 lipca 2021
Wielu spawaczy, zwłaszcza początkujących, obawia się spawania drutem proszkowym. Czy spawanie drutem proszkowym jest trudne? Wiele zależy od konkretnego przypadku, odpowiedniego ustawienia parametrów sprzętu czy doświadczenia spawacza. Jednakże drut proszkowy to ogromna oszczędność materiału, a spawać mogą nim wszyscy posiadający uprawnienia na druty lite (135). Poznaj korzyści ze spawania drutem proszkowym.
Cechy drutu proszkowego spawalniczego
Metaliczny drut proszkowy przeznaczony jest do spawania w osłonie gazów (mieszanki M20 i M21 zgodnie z normą EN ISO 14175, czyli odpowiednio argon + 10 proc. dwutlenku węgla oraz argon + 15-25 proc. dwutlenku węgla).
Drut proszkowy metaliczny doskonale sprawdzi się do spawania konstrukcji stalowych, elementów maszyn i zbiorników, a także bardziej skomplikowanych kształtek spawanych na obrotnikach w pozycjach podolnych. Można go wykorzystać także na zmechanizowanych stanowiskach pracy.
Dlaczego warto spawać drutem proszkowym?
Łuk spawalniczy jest dosyć łatwy w operowaniu, dlatego nie muszą się go obawiać nawet początkujący spawacze. Dodatkowymi atutami są szczątkowy żużel oraz całkowity brak przyklejeń i odprysków.
Poza doskonałymi parametrami, drut proszkowy metaliczny charakteryzuje bardzo wysoka wydajność stapiania, a to oznacza oszczędność w stosunku do drutu litego w przeliczeniu na 1m złącza.
Ale drut proszkowy to też spawanie bardzo szybkie, także na niższych parametrach prądowych.
Dowiedz się, jak poprawnie spawać drutem proszkowym metalicznym, na przykładzie drutu COREFIL 100M firmy Metalweld.
Zainteresowała Cię nasza oferta?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.