Słów kilka o ramionach odciągowych
21 marca 2018
Ramiona odciągowe
Wysięgnik
Wysięgnik w zależności od długości, składa się z jednej lub dwóch części i jest mocowany za pomocą wspornika ściennego. Ramię wyposażone jest w szynę o profilu C umożliwiającą zamontowanie, na będącym w komplecie wózku na przykład narzędzi lub podajnika drutu o ciężarze do 50 kg.
Ramię odciągowe
Ramię odciągowe w obszarze swojego zasięgu daje się łatwo ustawić w dowolnej pozycji, w której się następnie samo utrzymuje.
Wykonanie z wężem
Ramię odciągowe w wykonaniu z wężem ssącym składa się ze znajdującego się wewnątrz wspornika równoległobocznego ze wspomaganiem sprężynowym oraz przewodu odciągowego.
Wykonanie z rurą
Ramię odciągowe w wykonaiu z rurą składa się z dwóch aluminiowych rur oraz trzech kawałków węża w rejonie wewnątrz leżących przegubów.
Ssawka odciągowa
Z uwagi na podłużny kształt ssawki i 360° możliwość jej obracania, ssawka dopasowuje się do spoiny spawalniczej. Jest szczególnie lekka i jedną ręką daje się ustawić w wymaganej pozycji. Kołnierz dookoła ssawki zapobiega zasysaniu powietrza spoza strefy roboczej. Ssawki KEMPER posiadają 40 % wyższy stopień zasysania od konwencjonalnych owalnych ssawek stąd nie wymagają tak częstych czynności ustawczych.
Opracowanie: Kemper