Michał Figel

Menadżer Produktu

Centrala filtrowentylacyjna od środka

21 maja 2019

Realizacje

W miniony piątek mieliśmy okazję zajrzeć do środka centrali filtrowentylacyjnej marki Kemper. Zdjęcia z wnętrza urządzenia z Państwu udostępniamy. Nowe centrale filtracyjne KEMPER posiadają od listopada 2018 nową nazwę WeldFil oraz zupełnie nowe podzespoły.

 

Czym charakteryzują się nowe centrale:

  • niskim zużyciem prądu –> tylko 11 kW. Jeśli porównamy obecne zużycie, do urządzeń starszej generacji (20 kW) tego samego producenta, to po 10 latach użytkowania zaoszczędzimy 288 995 złotych (przy założeniu, że ceny prądu utrzymają się na dzisiejszym poziomie).  Jeśli zamiast urządzeń starszej generacji producenta korzystają Państwo z urządzeń konkurencji, prawdopodobnie płacą Państwo z prąd dużo, dużo więcej. W takiej sytuacji zmiana takiego urządzenia na nowe będzie jeszcze bardziej zauważalna w Państwa portfelu!
  • bardzo cichą pracą urządzenia –> tylko 65 dB(A). Dla porównania dźwięk wewnątrz auta to 70 dB(A), podobny dźwięk to darcie kartki papieru.
  • certyfikatem W3 –> oznaczające klasę filtru umożliwiająca powrót powietrza na halę nawet przy spawaniu stali nierdzewnej. Więcej na temat filtrów znajdziecie Państwo w oddzielnym artykule.

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na urządzenia z zakresu filtrowentylacji w naszej ofercie. Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością dobierzemy dla Państwa odpowiednie rozwiązania, które z pewnością zauważalnie wpłyną na jakość pracy w Państwa firmie.

 

Polecamy także przeczytanie artykułów na temat zanieczyszczeń spawalniczych. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat czystości powietrza w Polsce.

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego systemu do filtrowantylacji?
Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza.