Spawanie orbitalne – rozwiązanie Froniusa
7 kwietnia 2016
Szanowni Państwo,
przedstawiamy urządzenie FPA 3020 do spawania orbitalnego metodą TIG firmy Fronius.
FPA 3020 Orbital jest kontrolerem zaprojektowanym specjalnie do spawania orbitalnego metodą TIG, który kontroluje zarówno źródło prądu, jak i głowicę spawalniczą, co umożliwia uzyskanie perfekcyjnych połączeń ze 100% powtarzalnością. FPA 3020 Orbital umożliwia kontrolę nad głowicami zamkniętymi oraz otwartymi, również wyposażonymi w system podawania drutu.
Urządzenie posiada kompaktową budowę idealną do aplikacji mobilnych, co ułatwia też bezproblemowa współpraca z generatorami prądu.
Sterowanie urządzeniem realizowane jest poprzez bardzo przyjazny operatorowi dotykowy panel kolorowy wyposażony w graficzne wizualizacje i wielojęzyczne menu (także język polski) lub poprzez zdalne sterowanie FRC-FPA3020. Sterownik pozwala na płynną regulację wszelkich parametrów czaso-prądowych korzystanie z dostępnych linii synergicznych, pozycjonowanie głowicy, regulację gazów spawalniczo-osłonowych i materiału dodatkowego również w trybie rzeczywistym podczas trwania procesu spawania.
Urządzenie umożliwia zapis do 200 własnych programów spawalniczych, ustawianie punktów krytycznych dla przebiegu procesu, dzielenie procesu na sektory i zapis lub odczyt całości z nośnika USB przez umieszczony na panelu sterującym port.
System współpracuje z umożliwiającym optymalizację, monitoring i rejestrację oprogramowaniem Fronius Xplorer.
Głowice spawalnicze FCH dzięki swojej zwartej i sztywnej budowie umożliwiają zamocowanie ich na odcinkach prostych krótszych niż 20mm, pozwalają także, dzięki specjalnym wkładkom, na spawanie kolan bez wyprowadzonych odcinków prostych, a dzięki przemyślanym systemom mocowania elektrod wolframowych, również na spawanie trójników bez wyprowadzonych odcinków prostych.
Dzięki stale zwiększającej się ilości proponowanych przez firmę Fronius komponentów oraz bieżącemu wsparciu inżynierów i techników mamy możliwość wykonywania połączeń na rurach o średnicy od 3 do 168 mm wykonanych z praktycznie wszystkich materiałów: stali, stali nierdzewnej, stopów niklu, stopów glinu, miedzi, mosiądzu, brązu, złota, magnezu, cyrkonu, tantalu, tytan, a także połączeń różnoimiennych.
Najczęstszymi branżami korzystającymi z atutów spawania orbitalnego są lotnictwo, przemysł spożywczy, farmaceutyczny, chemiczny, prefabrykacja półprzewodników i energetyka. |